O mně

 

Ahoj, já jsem Magda.
Od roku 2015 si takhle šiju dětské oblečení pod vlastní značkou Nadoma a Naven. Mám tři děti a před nimi jsem nikdy nešila ani žádné podnikatelské ambice neměla. Mateřství však často obrátí život naruby a děti jsou největší učitelé.
Značka dnes stojí na krásných originálních vzorech amerických designérů a výjimečných materiálech, často luxusní biobavlně. Střihy jsou navrženy tak, aby se věci dobře a jednoduše oblékaly a nikde netlačily. Někdy minimalismus, často hra barev, vždy jen pár kusů ve výrobě.
Bez šikovných a inspirativních lidí kolem sebe bych se už neobešla. Můžu se tak naplno věnovat dětem i značce a ačkoliv ne všechny kousky už projdou pouze mýma rukama, vy můžete mít stále dobrý pocit z podpory české ruční výroby.
Líbí se mi slova Krištofa Kintery: “práce ve smyslu fyzického přesouvání hmot, spojování, přesnášení, ale třeba i destrukce je nesmírně mentálně ozdravná a měly by ji hradit pojišťovny coby léčbu trudnomyslnosti”. 
I pro mě je šití, kromě uspokojování potřeb kreativního ducha, nejlepší terapií a lékem na všechno. A taky mě samozřejmě neskutečně baví, takže pokud můžu, šiju!
Oblékejte bez pláče a noste s radostí!
Jo a ještě něco k materiálu.
Miluju biobavlnu. Organická bavlna je známá pro svou hebkost, která je způsobena pěstováním bavlny bez použití pesticidů. Její vlákna tak nebyla porušena chemikáliemi a je tedy šetrnější k pokožce.
Naše biolátky jsou vyráběny v Indii, což je největší producent biobavlny na světě. Aby mohly nést označení 100% biobavlna a získat certifikát GOTS (Global Organic Textile Standard), prochází jejich výroba od prvotního vypěstování až po výsledný produkt, potištěnou látku, přísnou kontrolou. Zní to tak přirozeně automaticky, ale vlastně je to nadstandard, který se projeví i na ceně. Nemusíte se ale bát zbytečné investice, vaše tričko určitě neupadne v zapomnění někde vzadu ve skříni.  Vaše dítě jej totiž bude milovat, a to nejen pro svůj originální vzor, ale především proto, že se v něm bude cítit dobře. Abyste tričko udrželi krásné a hebké co nejdéle, perte naruby, nejlépe do třiceti stupňů. Pokud si chcete zachovat i biokvalitu, perte v ekologickém pracím prostředku.
Pro ještě lepší pocit jsem nechala materiál testovat na nezávadnost pro děti do 3 let u Státního zdravotnického ústavu.