O mně

Magda Novotná, Toužimská 657 Praha 9 19700

Telefon: 776372223

E-mail: info@nadomaanaven.cz

O mně

Jmenuji se Magda Novotná a Nadoma a Naven je moje malá značka dětského oblečení. Stojí na originálních vzorech v zajímavých barvách a přírodních materiálech. Je to oblečení pohodlné, ale stylové, strižené jednoduše a tak, aby vám dělalo radost co nejdéle.

K šití mě přivedly vlastní potřeby na první mateřské v roce 2013. O dva roky později jsem založila živnost a oficiálně tak zahájila svůj dream job. Dnes mám tři děti, manžela a krom péče o ně a domácnost se stále snažím plnit svůj e-shop novinkami. Je to náročné, ale já jsem našla recept, jak to skloubit dohromady ke spokojenosti všech. A tím je “small business” (v mém případě micro business). Mám e-shop, ale nesnažím se budovat firmu. Místo rozdávání úkolů a otravné administrativy zůstávám s radostí kreativním řemeslníkem a moje značka domácím šitíčkem. Balancování mezi prací a rodinou se mi tak docela daří a přestože vás v tom se mnou jede už opravdu hodně, dá se to všechno zvládnout. Tahle práce mě totiž neskutečně baví a nabíjí pozitivní energií. Jak řekl Krištof Kintera: “práce ve smyslu fyzického přesouvání hmot, spojování, přesnášení, ale třeba i destrukce je nesmírně mentálně ozdravná a měly by ji hradit pojišťovny coby léčbu trudnomyslnosti.”

A s čím pracuji?

Látky pečlivě vybírám kritickým okem. Snažím se z té džungle barevných vzorů vybrat to nejlepší, pokud to jde, tak v bio kvalitě. Materiály od výrobce, se kterým šíji nejčastěji, jsem nechala testovat Státním zdravotnickým ústavem na nezávadnost pro děti do 3 let. Všechny ostatní materiály, které u mě najdete, mají certifikát GOTS nebo Oeko-Tex class I, které splňují potřebné normy pro malé děti. Nejčastěji volím materiály ve složení 95% bavlna, 5% elastan, ale najdete u mě i modal, který se vyrábí z celulózy bukového dřeva. Velikosti začínají na 62 a končí většinou na 116.  Jsou spíše větší, není proto nutné objednávat pro jistotu větší velikost. Abyste si uchovali oblečení co nejdéle krásné, perte naruby a sušte na vzduchu.

Oblékejte bez pláče a noste s radostí!